Gra Ludanimo od firmy DJECO – recenzja

Comment

ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
dsc04162

Dziś propozycja dla dzieci od 3 roku życia. Gra Ludanimo od firmy DJECO. Pudełko, które mieści w sobie 3 różne gry, ćwicząc jednocześnie pamięć, precyzję, cierpliwość, a wszystko to podczas wspólnej zabawy.

Większość gier firmy DJECO, które możecie kupić w ENE-DUE, to produkty najwyższej jakości. Firma produkuje zabawki, których zadaniem jest wzbudzenie zainteresowania dzieci oraz wzbogaceni ich wyobraźni –  i przyznać trzeba, że wychodzi im to doskonale. Wcześniej pisałam  Wam o  grze Tactilo lotto,

Pudełko o wymiarach 29×30 cm, a w środku – kolorowe  pudełka, dużo kolorowych pudełek, o różnych kształtach i rozmiarach, a do tego 6 kolorowych i sympatycznych zwierzątek i dwie kostki. Widać, że producent zadbał o najmniejsze szczegóły, ciekawe wzornictwo i żywa kolorystyka to zdecydowanie znak rozpoznawczy gier DJECO. Bloczki wykonane są z grubej tektury nie zniszczą się więc tak szybko, posłużą Wam zdecydowanie dłużej. Ładne opakowanie sprawia, że ta gra będzie świetnym prezentem dla każdego małego gracza.

Do wyboru macie trzy propozycje gier – wyścigi, nietypowe memo polegające na poszukiwaniu ukrytych zwierzątek oraz idealna gra do ćwiczenia koncentracji i precyzji – układanie wieży. Każda z gier jest na innym poziomie trudności, dlatego też zainteresuje dzieci w różnym wieku. Będzie też dobrą rozrywką dla najmłodszych dzieci – ćwiczy spostrzegawczość, uczy logicznego myślenia, maluchy będą miały szanse  pouczyć się kolorów oraz nazw zwierząt.

 Gra nr 1

Cyrk wyścigi

dsc04124

Do tej gry potrzebne będzie 15 klocków, po jednej figurce dla każdego gracza oraz kostka z kolorami.

Wszystkie klocki należy poukładać w okręgu, zachowując określoną z góry kolejność kolorów – czerwony, zielony, niebieski. Pierwszy musi być duży kwadrat z czerwonym kolorem, na którym ustawia się wszystkie biorące udział w rozgrywce zwierzątka.

ludanimo3

 Jak grać?

Najpierw ustala się kolejność , pierwszy gracz rzuca kostką. Każdy przesuwa swoje zwierzątko zgodnie z kolorem który wypadnie na kostce. Jeśli zdarzy się, że kolejny gracz wyrzuci ten sam kolor, i dwie figurki nie zmieszczą się na jednym polu (któraś z figurek spadnie) ostatni gracz będzie musiał ponownie rzucić kostką oraz cofnąć się na pole o takim kolorze, który wypadnie na kostce. Wygrywa ten który jako pierwszy stanie na ostatnim klocku – ten kolor musi wypaść na kostce. Jeśli wypadnie inny, gracz cofa się na pole o danym kolorze.

dsc04132

Gra nr 2

Wieża / piramida

20170326_151723

Do tej gry potrzebne będzie 15 klocków, 6 zwierząt, kostki ze zwierzątkami i kolorami.

Jak grać?

Wszystkie klocki należy ułożyć w zasięgu rąk wszystkich graczy. Największy z klocków postawcie na środku stołu.

Wersja 1 bez kostki. Każdy z graczy, w ustalonej wcześniej kolejności, wybiera zwierzątko lub klocek i ustawie je jedno na drugim. Gracz który swoim ruchem spowoduje zawalenie się piramidy, przegrywa grę.

20170326_151532

Wersja 2 z kostkami. Pierwszy gracz rzuca obydwoma kostkami, na raz. Kostki wskazują zwierzę i kolor klocka, gracz wybiera czy do budowy piramidy użyje klocka we wskazanym kolorze czy zwierzątka. Jeśli pod koniec rozgrywki, okaże się, że nie ma już zwierzęcia lub koloru który wypadnie na kostkach, gracz musi ominąć kolejkę. Gracz który swoim ruchem spowoduje zawalenie się piramidy, przegrywa.

ludanimo

Gra nr 3

Schowaj i znajdź

dsc04113

Do tej gry potrzebne będzie 6 dużych klocków ( 3 kwadraty i okrągłe walce), 1 kostka ze zwierzątkami, 6 figurek zwierząt.

Jak grać?

Na środku stołu ułożyć trzeba 6 klocków, a pod nie schować zwierzęta. Pierwszy z graczy rzuca kostką, a następnie musi odszukać zwierzę, które na niej wypadnie. Jeśli uda mu się je znaleźć, zabiera je dla siebie i oddaje kostkę kolejnej osobie, jeśli jednak się pomyli a pod wskazanym przez niego klockiem będzie inne zwierzę lub nie będzie niczego, pozostaje bez punktu kolejna osoba rzuca kostką itd. Jeśli w trakcie gry na kostce wypadnie zwierzę, które zostało już zabrane przez innego gracza, należy ponownie rzucić kostką. Zwycięzcą jest ten kto zbierze najwięcej zwierząt.

ludanimo2

Jeśli więc szukacie uniwersalnej gry, którą możecie zabrać ze sobą, ta propozycja będzie dla Was idealna. Nasze pudełko jeździ z nami wszędzie i za każdym razem urozmaica nam czas wspólnie spędzony. Zdecydowanie najwięcej śmiechu dostarcza nam rozgrywka w budowanie wieży. Grę Ludanimo możecie kupić w sklepie internetowym ENE-DUE.

20170326_151927

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.