Gra dydaktyczna „Tekstury zwierząt”

Comment

MONTESSORI Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
1
Ostatnio wspominałyśmy, że mało jest ciekawych gier dla dzieci około 2 lat. Okazuje się, że są tylko trzeba dobrze poszukać:) Franek już dłuższy czas bawi się teksturami zwierząt ze sklepu Ryneczek Inspiracji. Zabawa przewidziana jest dla dzieci od 1,5 do 6 lat. Gra rozwinie uwagę, pamięć, wyobraźnię Waszego malucha. Dziecko nauczy się nowych pojęć, pozna nieznane mu dotąd zwierzęta. Franek upodobał już sobie flaminga:)

Cały zestaw składa się z niezwykle wyraźnych fotografii z teksturami zwierząt oraz planszami ze zwierzętami. W domu mamy zestaw wydrukowany i zalaminowany, dzięki czemu nie będzie to zabawa jednorazowa. Ogromny plus za realne zdjęcia, mam wrażenie, że takimi zestawami (z prawdziwymi fotografiami) dzieci bawią się chętniej. Na stronie dostępna jest też wersja samego PDF, który przesłany zostaje na wskazaną przez Was skrzynkę mailową. Musze jednak przyznać, że wersja zalaminowana to lepsza opcja, choć trochę droższa. Karty są przygotowane na dość grubej folii, przez co nie da się ich łatwo zniszczyć.

2

Zabawa niby prosta – bo zadaniem dziecka jest rozpoznać zwierzę po teksturze (skórze lub sierści), jednak wciągające je na długi czas. Franio układa wszystkie zwierzaki po czym krzyczy „Mamo mieszaj” i muszę mu wymieszać wszystkie karty, by znów rozpoczął poszukiwania.

Jest to idealna gra do użytku w domu jak i we wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych.

Zestaw tekstury zwierząt znajdziecie w sklepie internetowym Ryneczek Inspiracji.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.