Gazetowe szaleństwo

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE ZABAWY W DOMU
zabawa-gazetami-1

Nasza kolekcja gazet, w pewnym momencie zrobiła się dość spora. Przy aktywnym dwulatku, czasem ciężko jest przeczytać wszystko na bieżąco. Postanowiliśmy więc wykorzystać gazety w inny sposób. Żeby śmiechu i szaleństwa było więcej, zaprosiliśmy Asię i wtedy zabawa dopiero się zaczęła.

 

Połowa gazet była już przez nas zmięta, inną gnietliśmy razem z dzieciakami. Wyszła ogromna kupa gazet. Na początku zaczęliśmy podrzucać je do góry, porównywaliśmy kto podrzuci więcej gazet lub kto podrzuci je wyżej. Gazety były wszędzie! Zakopywaliśmy się i chowaliśmy pod nimi. Franek – jak przystało na aktywnego chłopca – brał duży rozbieg i ślizgał się na gazetach. Maluchy kopały skrawki papieru.

zabawa gazetami

Później powstał pomysł na zrobienie wielkiej piłki z gazet. Do tego celu będziecie potrzebowali dodatkowo taśmy klejące lub taśmy do papieru. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, najlepiej by robiły to przynajmniej dwie, dorosłe osoby. W końcu udało nam się zrobić ogromna piłkę i kilka mniejszych. Wiadomo co się robi z piłką – dzieci kopały ją do siebie, turlały, podrzucały do góry.

zabawa gazetami (6)

Okazało się, że nawet samo sprzątanie jest dobrą zabawą. Gdy pojawiłam się z workiem, maluchy zaczęły wrzucać gazety do środka. Widziałyśmy nawet nutkę rywalizacji – ścigali się kto wrzuci więcej i szybciej. Na koniec, wspólnie wynieśli wielki worek pod drzwi, z własnej inicjatywy 😉Bez tytułu

Polecamy tę zabawę na każdy pochmurny dzień. Daje niesamowity zastrzyk energii i uśmiechu, zarówno dużym jak i małym!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.