Farbowanie makaronu

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
jogurtnadobrydzien

Zachęcamy dziś do zrobienia kolorowego makaronu, które Wasze dzieci będą mogły wykorzystać do twórczych zabaw. Makaron taki można wykorzystać na wiele sposobów, wkrótce podpowiemy Wam jak. Póki co przygotujcie go sobie, by w odpowiednim momencie wyciągnąć do zabawy. Wykorzystajcie jednak jak najwięcej kolorów barwników i kształtów makaronów (od dużych po małe), przez to zabawa będzie ciekawsza i bardziej urozmaicona.

Farbowanie makaronu nie jest trudne, tak samo jak i ryżu. O tym jak farbować ryż pisałyśmy już wcześniej.

Potrzebujecie:

  • barwniki spożywcze w różnych kolorach,
  • plastikowe pojemniki,
  • wodę ,
  • makaron w różnych rozmiarach i kształtach,

Barwnik (każdy z osobna) należy rozcieńczyć „na oko” w wodzie. Wszystko zależy od tego jak dużo macie makaronu oraz jak intensywny kolor chcecie uzyskać .Nie dodawajcie jednak zbyt dużo wody, makaron ma tendencję do jej wchłaniania, przez co zrobi się miękki, a Wy będziecie musieli suszyć go o wiele dłużej.  Rozrobiony barwnik, razem z wodą wlejcie do pojemnika i wsypcie makaron. Pojemnik zamknijcie i zdecydowanymi ruchami potrząsajcie nim, tak by cały makaron się zabarwił. Gdy cały makaron zmieni kolor na kolor barwnika, wyjmijcie go na blachę lub folię. Nie wykładajcie go na ręcznik jednorazowy, ponieważ się przyklei.

Tak przygotowany makaron musi suszyć się przynajmniej dwa dni, połóżcie go więc z daleka od dzieci, by ich ciekawość nie wygrała. Gdy wyciągniecie makaron, postarajcie się każdy oddzielić od siebie, by nie posklejały się na stałe.

Gdy makaron wyschnie wykorzystajcie go do robienia ozdób, nauki kolorów i liczenia, ćwiczenia motoryki małe itd. Wkrótce na stronie konkretne propozycje, jego wykorzystania.

*Źródło zdjęcia głównego.

z logo

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.