Dynia z liśćmi

1 Reply

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
dynia z pinezkami (1)

Jeśli po Halloween została Wam jeszcze jakaś dynia, możecie wykorzystać ją do kolejnej zabawy z waszymi maluchami. Zabawa nadaje się dla dzieci, które etap wkładania wszystkiego do buzi mają już za sobą. Istnieje bowiem ryzyko, że będą próbowały spróbować pinezki. Oprócz dyni potrzebujecie samych pinezek oraz kolorowych liści, które nazbieracie podczas jednego z jesiennych spacerów. Jest to prosta w organizacji, ale dająca dużo radości zabawa. Stymuluje motorykę precyzyjną – precyzyjne ruchy palców i dłoni oraz funkcje manipulacyjną dłoni pod kontrolą wzroku. Uczy skupienia, koordynacji oko-ręka. Jest również dobra lekcją cierpliwości, listki nie zawsze chcą poczekać, aż maluch wbije w nie pinezkę.

Postaw przed dzieckiem dynię i poproś by ozdobiło ją listkami. Efekt zaskoczy nawet Ciebie. Będzie to świetna ozdoba domu.

O tym jak jeszcze wykorzystać dynię i pinezki pisałyśmy TU, a o pozytywnym wpływie woreczków sensorycznych z dynią pisałyśmy TU.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.