Drewniane kulki gryzaki

Comment

NASZE RECENZJE ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż.
DSC03534

Drewniane gryzaki dla niemowląt – moja pierwsza myśl – szaleństwo! Takie gryzaki do tej pory kojarzył mi się jedynie z zabawką, ale dla …. królików. Okazuję się jednak, że człowiek uczy się przez całe życie. Gdy firma Kabum zgłosiła się do nas z propozycją recenzji jej produktów, w oko wpadły mi właśnie takie kulki. Bardzo chciałam zobaczyć je na żywo. Ponieważ po raz drugi właśnie zostałam mamą, a kule przewidziane są dla niemowląt pomyślałam, że dobrze będzie je przetestować. Zuzia też nie miała nic przeciwko 😉

Kulki gryzaki to 12 drewnianych, kolorowych kul połączonych ze sobą mocną gumką. Gumką która wytrzymała testy Franka, a to już coś. Producent zapewnia, że gumka wytrzyma nawet kilku kilogramowy ciężar. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 0+, jednak tu wydaje mi się, że producent przesadził. Nie wyobrażam sobie noworodka, który bawi się takimi kulkami, raczej rekomendowałabym je dla dzieci od 3 miesiąca życia, zdecydowanie jednak bez ograniczeń wiekowych wzwyż.

Zabawka sprawdzi się nawet jako propozycja dla dorosłego, który może tworzyć z nich różne konstrukcje, dobrze się przy tym bawiąc. Mój mąż uważa, że kulki mają nieskończoną ilość kombinacji, dodatkowo zmusza do kreatywnego myślenia.recenzja kulki'

Kulki są kolorowe, co dodatkowo stymuluje zmysł wzroku, jak i również powoduję, że zabawka nadaje się nawet dla starszych dzieci. Może posłużyć np. do nauki kolorów.  Dlatego tez głównym testerem kulek został Franek i jego tata. Zuzia bacznie przyglądała się jednak tym testom i myślę, że za parę miesięcy, również ona będzie miała mnóstwo radości z zabawy nimi.

Kulki tej firmy są malowane i szlifowane ręcznie, co powoduje, że każda zabawka jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Pomalowane zostały farbami dla dzieci, nietoksycznymi, można je więc śmiało dać do zabawy dzieciom w okresie gdy jeszcze wszystko wkładają do buzi. Z resztą są przecież gryzakami, więc  producent liczył się z tym, że trafią do buzi najmłodszych testerów. Drewno wykorzystane do ich produkcji pochodzi z Europy, nic made-in-China, za co ogromny plus. Drewno ma ogromną przewagę nad innymi materiałami, jest cieplejsze niż zwykły plastik , dodatkowo również bezpieczniejsze i pięknie pachnie.  Kulki występują w dwóch rozmiarach mniejszym i większym. Te mniejsze zdecydowanie lepiej będą układać się w małych rączkach.

Osobiście jestem ogromną fanka zabawek drewnianych, o czym już nie raz wspominałam. Kulki gryzaki od Kabum są (z racji wykorzystanego materiału), bardzo wytrzymałą i trwałą zabawką.

Kulki stymulują dziecko poprzez zabawę – kolorem, kształtem i samą fakturą. Są zabawką która pobudza wyobraźnię, kreatywność, zręczność, ćwiczy małe rączki, dodatkowo może okazać się nie zastąpioną w okresie ząbkowania. Mam wrażenie, że zabawka ta może rosnąć z dzieckiem. W zależności od etapu rozwoju w którym akurat znajduje się Wasz maluch, odnajdzie on nowe jej zalety.

recenzja kulki'1

Zabawkę tę można spokojnie zaliczyć do kategorii sensorycznych, ponieważ mocno stymulują zmysł dotyku. Ich dotykanie i obracanie jest już przyjemnością samą w sobie, nawet dla mnie, nie wspominając już o delikatnych dłoniach dziecka. Powiedziałabym nawet, że ich obracanie w dłoni działa relaksująco i uspokajająco. Dodatkowo zabawka ta wspiera i odpowiednio stymuluje precyzję chwytu.

Jak każda zabawka drewniana, ta również nie należy do najtańszych (koszt w sklepie Kabum to 55 zł). Jedno jest jednak pewne, to zabawka warta swojej ceny. Dodatkowo prawdopodobnie przetrwa wiele lat, może więc stać się pamiątką Waszego malucha. A kto wie, może za kilkanaście lat, sam lub sama przekaże ją swoim dzieciom?

Gryzaki kulki kupicie w sklepie Kabum.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.