Doświadczenie z balonem

Comment

MONTESSORI ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
DSC09999

Okazuje się, że balon można nadmuchać również dwutlenkiem węgla, który wytworzy się wskutek chemicznej reakcji – sody z octem. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebujecie: sodę, ocet, plastikową butelkę po napoju, balon oraz lejek.

DSC09993

Za pomocą lejka, do butelki wlejcie ocet, następnie umyjcie go i dobrze osuszcie. Lejek wsadźcie do balonu i wsypcie do niego sodę.

DSC09994

 

Następnie załóżcie balon na szyjkę butelki, ale tak by cała reszta swobodnie zwisała, a soda się nie przesypała do butelki.

DSC09998

Teraz już możecie podnieść balon, tak by jego zawartości przesypała się do butelki z octem. Soda z octem wejdzie w reakcję chemiczną, wskutek czego balon zacznie się nadmuchiwać, niewidzialnym dwutlenkiem węgla.
DSC09999

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.