Czym zająć dziecko w wieku 1-3 lata, na 10 minut?

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY W DOMU ZABAWY W KUCHNI
DSC01292

Jeśli jest Wam potrzebna przerwa, np., żeby zrobić pranie czy po prosto posiedzieć i odpocząć, proponujemy kilka zabaw dla dzieciaków. Zabawy te na pewno okażą się przydatne, a Wy zyskacie co najmniej 10 minut wolnego.

Papierowe zabawy

Dajcie dziecku rolkę papieru toaletowego i uwierzcie w jego kreatywność. Już ono najlepiej będzie wiedziało, co z nią zrobić. W zamian otrzymacie 10, albo i 15 min., w zależności od wyobraźni waszego malucha. Prawdą jest, że później możecie mieć dużo sprzątania, ale z tego też da się zrobić zabawę np. poproście dziecko by wsypało cały papier do kosza na śmieci lub do wiaderka lub zróbcie konkurs, kto szybciej posprząta, większą ilość papieru.

Niespodziewane pojawienie

Małe dzieci zachwycają się wszystkim co nowe. Od czas do czasu, chowajcie kilka starych zabawek, żeby dziecko o nich zapomniało. Następnie, w odpowiednim momencie, podrzućcie je do pudełka z zabawkami, tak by dziecko „przypadkowo” je znalazło. Nowa zabawka – nowa radość!

Słoik ze skarbami

Weźcie duży słoik np. 3 litrowy (najlepiej plastikowy). Przygotujcie „skarby” w pojemniku: fasole, kasztany, pompony, monety i inne drobiazgi. Zadaniem dziecka będzie wypełnić słoik tą mieszanką. Poproś je by wsunęło tam rękę i wyławiało skarby. Wielkość przedmiotów dostosujcie do wieku dziecka – większe przedmioty dla młodszych dzieci, mniejsze dla starszych.

Unikalny duet

Zabawa dla dzieci, które lubią zadania na logikę. Dajcie dziecku kilka czystych i suchych butelek np. po jogurcie, kefirze, mleku, wodzie, soku, szamponie itp. Butelki powinny różnić się, jedna od drugiej, zarówno formą jak i rozmiarem. Odkręć, każdej z nich, nakrętkę i poproś dziecko by znalazło parę.

Kuchnia dla małego kucharza

Jeśli macie w kuchni szafkę lub szufladę, której rzadko używacie, to zróbcie w niej miejsce dla waszego dziecka. W tej szafce mały kucharza mógłby mieć świeże owoce, warzywa, naczynia (najlepiej plastikowe), sitko, garnki, plastikowe sztućce itp. Otwórzcie ją, w wybranym przez Was momencie i pozwólcie dziecku wyjmować, wkładać , przestawiać, gotować itp. Zapewniamy Was, że taka zabawa spodoba się każdemu maluchowi! Po ugotowaniu np. dania, dziecko może karmić swoje ulubione pluszaki, a nawet tatę i mamę.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

 

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.