Czarno-biała układanka od Kabum

1 Reply

NASZE RECENZJE
czarno biała układanka1

Na naszym rynku znajdziemy mnóstwo różnych układanek, w których są zrobione otwory różnego kształtu i rozmiaru, w różnych kolorach i z różnych materiałów.  Dziecko musi dobrać i wstawić do każdego z nich odpowiednią figurkę lub przedmiot.

Takimi układankami mogą bawić się dzieci już od pierwszego roku życia. W  prosty sposób stymulują one zdolność poznawczą malucha. Z ich pomocą można nauczyć dziecko nazw zwierząt, figur geometrycznych, kolorów, liczb, pojęć części i całości, rozwijać małą motorykę, przestrzenne i asocjatywne myślenie.

Układając figurki czy też inne przedmioty, dziecko nauczy się zestawiać i klasyfikować je po ich głównych cechach, samodzielnie podejmować decyzje i dokonywać wyboru.

Dziś chcemy Wam zaprezentować czarno-białą drewnianą układankę „Zwierzątka”, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci, którą udostępniła na firma Kabum, posiadająca w swym asortymencie bogatą ofertę rozwijających zabawek.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to to że drewniana układanka „Zwierzątka” jest bardzo solidnie wykonana, z materiałów najwyższej jakości.  W skład zestawu wchodzą 4 drewniane postacie zwierzątek, które maluch będzie dopasowywał kształtem do odpowiednich otworów. Zwierzątka są duże i wygodne dla małych rączek dziecka. Na pewno jest to wielki plus tej układanki, ponieważ dziecko nie ma problemu z pewnym chwytem jej poszczególnych elementów.

Wielkość ramki z otworami wynosi 21cm x 21 cm. Tym co najbardziej oryginalne w tej układance, to fakt wykorzystania tylko dwóch kolorów, kolorów kontrastowych – czarnego i białego. Wykorzystując te dwa kolory, producent uzyskał efekt wyostrzeni konturów zwierząt. Puzzle będą więc bardzo interesujące dla najmłodszych dzieci, ponieważ użyte kolory, są dla nich najlepiej rozpoznawalnymi, wyraźnymi w odbiorze.

Oprócz tego pod każdą figurką znajdziemy wzór sierści danego zwierzaka (kropki, paski, łatki). Zdecydowanie taka opcja przypadła do gustu naszym dzieciom, ponieważ maluchowi łatwiej jest zgadnąć jakie zwierzątko musi dopasować, jeżeli dodatkowo będzie miało małą podpowiedz.

Układanka jest bardzo funkcjonalna. Jeśli dziecku znudzi się wstawianie elementów do odpowiednich otworów, można wykorzystać te elementy jako szablon do rysunków. Dzieci, obrysowując figurki zwierząt na papierze, mogą je następnie pomalować farbami czy kredkami. Będzie to dla dziecka nie tylko ciekawe doświadczenie, ale i dobre ćwiczenie dla ręki dziecka do pisania. Dodatkowo będzie to forma dla rozwoju twórczego myślenia.

Przy pomocy zwierzątek z układanki można wymyślać dziecku bajki, historyjki, imitować głosy zwierząt. Zwierzęta z układanki idealnie nadają się do gier w odgrywanie ról. Dzięki temu dziecko, bawiąc się nią na wiele sposobów, nie będzie się nudziło.

DSC_5849

Układanki te przydadzą się już nawet dla niemowląt, na pierwsze miesiące, a nawet tygodnie ich życia. Zuzia (5 tygodniowa) bardzo chętnie się w nie wpatrywała. O zabawkach czarno-białych oraz obrazkach kontrastowych przeczytacie więcej w naszym poprzednim wpisie. 

Oczywiście układankę firmy Kabum jak najbardziej polecamy! Dzięki niej dziecko może nie tylko układać ale i bawić się na różne sposoby zarówno w domu jak i w trakcie podróży. Układanka uczy zapamiętywania kształtów i nazw zwierząt, rozwija pamięć wzrokową, logiczne myślenie, wyobraźnię. Oprócz tego dziecko podczas zabawy ćwiczy koordynację wzrokowo–ruchową oraz doskonali ruchy precyzyjne i sprawność manualną małych rączek.

Czarno-białą układankę „Zwierzątka” kupicie na stronie firmy Kabum. Oferuje ona również inne rozwijające zabawki dla dzieci. Zapraszamy na ich stronę.

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.