Cudo kubki

1 Reply

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
Kubki z ciastoliną (5) glowne

Od jakiego czasu zauważyłam, że Asia bawiąc się ciastoliną, próbuje przyklejać ją w różne miejsca oraz na rożne przedmioty – klocki, zabawki, a nawet ściany. Bardzo zainteresowały ją nasze ozdobne, ceramiczne kubki z kuchni.

Miałyśmy w domu jeszcze trochę ciastoliny domowej roboty, postanowiłam więc by wykorzystać ją do zabawy, którą Asia w sumie zainicjowała sama. O tym jak zrobić domową ciastolinę, pisałyśmy już wcześniej, sprawdźcie przepis na naszej stronie.

Wymyśliłyśmy tzw. cudo kubki – kubki z ciastoliną i naturalnymi ozdobami. Ponieważ wkrótce zbliża się dzień babci i dziadka, pomyślałam, że będzie to piękny prezent. Możecie wykorzystać kaszkę, groch, ryż, pestki dyni itp. Albo jakieś cekiny, które zostały Wam ze świątecznych ozdób. Dobrze wyglądać będzie również kolorowy ryż i makaron. Przepisy na nie znajdziecie na naszej stronie.

Taka zabawa wymaga sporo wytrwałości i koncentracji oraz mnóstwo cierpliwości. Będzie więc wyzwaniem dla aktywnych maluchów. Jest też dobrym ćwiczeniem motoryki małej. Możecie wykorzystać zarówno kubki, jak i słoiki czy wazony, będzie to piękna ozdoba Waszych domów.

W pierwszej kolejności dziecko będzie musiało oblepić ciastoliną kubki, wazonik, słoiczki. Niech eksperymentuje z kolorami , a później również z ozdobami.

Kubki z ciastoliną (3)

Kubki z ciastoliną (4)

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.