Choinkowa nauka matematyki

Comment

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZABAWY 2-3 lata ZABAWY MATEMATYCZNE ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
matematyczne choineczki (3)

Grudzień to czas magiczny. Już od 1 grudnia czuć świąteczną atmosferę, sklepy, ulice zapełniają się świątecznymi ozdobami. Zachęcamy więc do wprowadzenia w taki nastrój Waszych dzieci, a przy okazji dać im krótką lekcję matematyki. Jak już wcześniej wspominałam naukę liczenie można zacząć już z niespełna 2 latkami.

W zależności od wieku malucha z zielonego papieru wytnijcie (lub poproście go o to) choinki. Na czubku każdej z nich naklejcie, wycięte wcześniej żółte gwiazdy. Na gwiazdcach należy napisać cyfry od 1-10. Przygotujcie dziecku pojemnik z małymi pomponami. Dziecko będzie miało za zadanie, do każdej choinki przyczepić odpowiednią (napisaną na gwiazdce) liczbę małych pomponików, które służyć będą jako bombki. By pompony dobrze się trzymały użyjcie kleju. Prócz dobrej zabawy, nauki matematyki, maluchy poćwiczą motorykę małą. Zabawa prosta do zorganizowania, a dająca cenną lekcję dla malucha – czyli to co lubię najbardziej 😉

matematyczne choineczki (1)

Jeśli macie w domu kostkę do gry, również możecie wykorzystać ją do zabawy, zanim jeszcze przykleicie pompony. Poproście dziecko by rzucało kostką i kładło na choince tyle pomponów, ile kropek wypadnie na kostce. Grę można powtarzać kilka razy.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.