Butelki sensoryczne dla niemowlaka i starszaka

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
Butelki sensoryczne1

Każdy kto ma w domu niemowlaka (albo pamięta czasy gdy jego dziecko miało mniej niż rok), potwierdzi chyba, że dla dziecka w tym okresie najlepszymi zabawkami są rzeczy codziennego użytku.

Gdy Franek był malutki, jedna z szuflad w kuchni pełna plastikowych pojemników, misek, łyżek drewnianych praktycznie się nie zamykała. Myślę, że kwestią czasu jest gdy Zuzia zagości w tym samym kąciku w kuchni 😉 Maluch z pełnym przejęciem, zaciekawieniem i radością poznaje świat. Wtedy nawet najzwyklejsza plastikowa butelka może zająć je na dłuższy czas. Jeśli w środku prócz wody znajdzie się coś jeszcze? Zabawa gwarantowana!

Każdy z Was może stworzyć dowolne butelki sensoryczne, ogranicza Was jedynie wyobraźnia. W Internecie znaleźć możecie sporo inspiracji jak takie butelki stworzyć. Poniżej przedstawiam Wam moją wersję butelek, które wspólnie z Frankiem przygotowałam dla Małej. Nie ukrywam, że zainteresowały również jego.

20160808_173542

Potrzebujecie:

  • plastikowe butelki z nakrętkami,
  • brokat, cekiny, naklejki, tasiemki, pomponiki , guziki, ryż, kasz, groch itp.
  • woda lub oliwka dla dzieci,

Butelki sensoryczne

Do butelek możecie włożyć co tylko chcecie.

Butelki sensoryczne2

20160809_182755

Butelki sensoryczne3

UWAGA:

Pamiętajcie by wybrać butelki z grubszego plastiku, nakrętki lepiej dodatkowo przymocować klejem. Co jakiś czas sprawdzajcie również czy któraś z butelek nie jest uszkodzona.

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych pracnazainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.