Bezpieczna ciastolina z marchewki i buraków

Comment

Sensoryka ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
dsc04486

Zajrzyjcie do swoich szafek w kuchni i sprawdźcie czy macie w nich marchew, buraki oraz 2 rodzaje mąki (ziemniaczaną i pszenną). Jeśli tak, to możecie zorganizować dzieciom zabawę, która zajmie je na dłuższy czas. Bo kto nie lubi ciastoliny ?!

Dzisiejsza propozycja jest bezpieczna zarówno dla młodszych dzieci jak i tych starszych. Ciastolinę stworzycie z produktów spożywczych, zgodnie z zasadami Sensoplastyki®. Przepis na nią znajdziecie w pierwszych zdaniach tego wpisu. Celowo nie podaje proporcji, ja robię ja na oko przy założeniu, że maki ziemniaczanej dodaję mniej niż pszennej. Wystarczy wcześniej obrać i ugotować marchewkę i buraki, zblendować na papkę (bez wody).

ciastolina-z-burakow-i-marchewki

Pozwólcie dziecku samodzielnie stworzyć ciastolnę już przy tym będzie miało mnóstwo zabawy, dzieci uwielbiają przesypywać, rozsypywać i mieszać, dotyczy to dzieci w każdym wieku. A ponieważ do zrobienia naszej ciastoliny wykorzystujemy tylko produkty spożywcze, spokojnie do wspólnej zabawy możecie zaprosić również młodsze dzieci.

Do powstałej masy możecie dodać kilka kropelek zapachu do ciasta, dla wzmocnienia zmysły zapachu. Zabawa ciastoliną będzie idealnym ćwiczeniem dla rąk. Dajcie dzieciom foremki do ciastoliny lub zwykłe wykrawaczki do ciastek niech tworzą dowolne wzory. Ciastoline możecie ozdobić ziarnami – fasoli, grochu, suchym makaronem, kolorowym ryżem i czym tylko chcecie.

dywan-sensoryczny

Dobrej zabawy!

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.