Bajka połączona z zabawą – Trzy świnki i wilk

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
trzy świnki

Asia jest fanką bajki o trzech świnkach i wilku. Sama już nie jestem w stanie zliczyć ile razy ją wspólnie czytałyśmy, szczerze znam ją już na pamięć. W każdym razie, w dalszym ciągu może jej słuchać godzinami.

Jakiś czas temu postanowiłam połączyć samo czytanie z ciekawą zabawą. Żeby zrealizować swój pomysł potrzebowałam – foremki do lodu, masę gipsową, słomki do napojów, wykałaczki, ciastolinę domowej roboty, figurki świnek i wilka.

Za pomocą masy gipsowej i foremek do lodu zrobiłyśmy cegiełki i zbudowałyśmy domki dla świnek. W pierwszej kolejności powstał dom z cegieł, a właściwie forteca bo właśnie tam schowały się w ostateczności wszystkie świnki przed strasznym wilkiem!

DSC02186

DSC02189

Drewniany domek zbudowałyśmy z wykałaczek, podstawa była ciastolina, którą wcześniej wspólnie zrobiłyśmy.

DSC02193

Ostatni dom powstał ze słomek.

DSC02207

Gdy wszystkie domki były gotowe, powiedziałam Asi, że teraz opowiem jej bajkę. Do każdego domku wsadziłyśmy świnkę i zaczęłam opowiadać.

DSC02211

Zabawa bardzo jej się spodobała. Prócz wspólnie spędzonego czasu, trochę poeksperymentowałyśmy z różnymi masami, poćwiczyłyśmy motorykę małą itd.

Zachęcamy Was do stworzenia własnej scenografii dla ulubionej bajki Waszych maluchów.

Jeśli wykorzystacie naszą inspirację, prześlijcie nam koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzymy z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.