Akwarium z rybkami

Comment

ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU ZRÓB TO SAM
zdjecie

We wrześniu, z rodziną byliśmy nad morzem. Po tym wyjeździe, chcieliśmy jeszcze chociaż na chwilę zatrzymać wspomnienia – zrobiliśmy coś na wzór morskiej flory i fauny, akwarium z rybkami. W tą zabawę zaangażowała się cała rodzina. W pierwszej kolejności, należy wybrać pudełko. U nas dobrze sprawdziło się takie po kubkach, możecie jednak użyć pudełka po butach lub jakimś sprzęcie użytku domowego.

zdjecie 1

Nasze pudełko było dobre, ponieważ miało materiałowe wstawki, z których zrobiliśmy morze i fale. Możecie jednak samodzielnie zrobić zarówno fale jak i morze, z kartonu (obkleić opakowanie niebieskim papierem), a na dole pudełka przykleić, wycięte z kartonu fale. Je również pomalujcie na niebiesko, będą wyglądały bardziej realistycznie.

Podkład z tkaniny, w naszym pudełku, starannie pomalowałyśmy farbami. Gdy podkład dobrze wysechł, za pomocą igły i nitki przymocowaliśmy go do pudełka. I tak powstały fale na morzu.

Na dnie naszego morza daliśmy żółtą piankolinę. A na nasz piasek wyłożyliśmy muszelki przywiezione znad Bałtyku.

Następnie cała rodzina pracowała nad zrobieniem morskich zwierzątek do akwarium. Zrobiliśmy 4 różnokolorowe ryby oraz jedną rozgwiazdę.

Zdjecie 2

Na koniec  trzeba było stworzyć efekt pływających rybek. Na górze pudełka należy zrobić rozcięcie, na całej długości. Do rybek przymocujcie nitki lub wstążki, zamocujcie je na muszelkach lub dużych guzików. Otwory można zabezpieczyć taśmą klejącą, z każdej strony, by nitka mogła swobodnie przemieszczać się z jednego końca na drugi. Ta część zabawy spodobała się Asi najbardziej, rybki pływały, a nawet tańczyły.

Nasze dzieło poniżej:

zdjecie główne

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękujemy!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.