5 sensorycznych choinek

2 Replies

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE
5 sensorycznych choinek - główne

Zachęcam Was do wykorzystania kilku ciekawych metod przy malowaniu choinek. Dzięki temu zwykłe choinki nabiorą nowego wymiaru.

Choinka malowana za pomocą widelca i patyczków do uszu.

Wystarczy przygotować pojemnik z zielona farbą, plastikowy widelec zanurzyć w niej i na białej kartce papieru przeciągnąć kilka razy – w prawo i lewo, by stworzyć gałązki choinki. Dajcie dziecku również patyczki do uszu, którymi poprawi naniesioną farbę.

Choinka zrobiona za pomocą świątecznych cekinów

Wytnijcie wzór choinki z kartki bloku technicznego. Przygotujcie cekiny i trochę kleju, niech dziecko dowolnie ją ozdobi.

choinka z cekinami

Choinka zrobiona z domowej ciastoliny na płycie CD

O tym jak przygotować ciastolinę domowej roboty znajdziecie na naszej stronie. Gdy ciastolina będzie gotowa, zmieszajcie dwa kolory – biały i zielony. Możecie również użyć plasteliny. Zwałkujcie ją i odetnijcie cienkie paseczki, z których następnie dziecko będzie musiało zrobić kuleczki, a następnie rozgnieść je na płycie. Najwięcej na dole, zmniejszając ich ilość w górę, tak by powstała choinka.choinka na płycie

Choinka zrobiona z ciastoliny

Prosta forma, ćwicząca doskonale motorykę małą. Przygotujcie kolorowa ciastolinę, tej zielonej potrzebujecie najwięcej. Na kartce narysujcie wzór choinki i poproście dziecko, by w ograniczonym liniami polu, rozprowadziło paluszkami ciastolinę. Następnie z innych kolorów, maluch musi zrobić małe kulki, które będą bombkami.

choinka z ciastoliny

Choinka z kolorowego papieru

Z kolorowego papieru należy wyciąć wąskie paski. Na białej kartce narysujcie trójkąt – jako szkic choinki, paski naklejcie w jego obrębie – jako gałązki.

choinka z pasków

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.