3 sposoby na sztuczny śnieg

2 Replies

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY W DOMU
sztuczny śnieg 1

Śnieżne Święta były marzeniem chyba każdego. Stąd też pomysł na przygotowanie śniegu w domowym zaciszu. Poniżej trzy przepisy, które pozwolą Wam i Waszym dzieciom poczuć zimowy klimat, oraz ulepić bałwana. Dodatkowo taki śnieg ma swoje plusy – chociażby nie rozpuszcza się w temperaturze pokojowej, co oznacza dłuższy czas zabawy.

Śnieg z sody oczyszczonej

Potrzebujecie:

  • kilka paczek sody oczyszczonej,
  • pianka do golenia,

Po zmieszaniu tych dwóch, prostych składników otrzymacie plastyczną masę, z której można formować nawet kulki. Taki śnieg pachnie, jest miękki, świeży i w przeciwieństwie do normalnego nie jest zimny.

sztuczny śnieg z sody

Sztuczny śnieg z waty

Najprostsza do zrobienia wersja śniegu, której możecie użyć chociażby do ozdoby Waszych zimowych prac plastycznych.

Potrzebujecie:

  • watę,
  • nożyczki,

Wycinajcie kawałki waty, zadanie wymagające sporo cierpliwości. Tak jak wcześniej wspomniałyśmy, będzie to dobry materiał do ozdobienia prac plastycznych.

Śnieg z pucholiny

Puchlina to bardzo lekka, można by porównać ją do chmurki, nie wysychająca masa plastyczna, dodatkowo nie plami i nie klei się. Wygląda jak piasek ale jest nieco bardziej miękka. Wszystko to powoduje, że jest idealna zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci.

Potrzebujemy:

  • 4 szklanki mąki
  • 0,5 szklanki oleju

Przepis bardzo prosty – wsypujemy mąkę do miski, dolewamy olej i ugniatamy. Ugniataniem, z całą pewnością, zajmą się już dzieci, przy okazji będą miały z tego dobrą zabawę. O tym jak wykorzystałyśmy pucholinę do zabawy, pisałyśmy już wcześniej – przeczytacie o tym TU.

snieg z pucholiny (2) snieg z pucholiny (1)

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli zabawa przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.