17 zabaw balonami wodnymi

Comment

ZABAWY 1-2 lata ZABAWY 2-3 lata ZABAWY NA ZEWNĄRZ ZABAWY PONIŻEJ 1 r.ż. ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY RUCHOWE
zabawy-balonami-wodnymi-4

Wodne balony to idealna zabawa na upalne dni. Po pierwsze daje wiele radości, śmiechu, a po drugie przynosi przyjemne ochłodzenie. Zapewniam Was, że nawet Wy dorośli włączycie się do wspólnych szaleństw. Przygotowałam dla Was 17 zabaw balonami z wodą. Z całą pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie.

zabawy-balonami-wodnymi-2

Basen z wodnymi balonami

Do małego baseniku wrzućcie większą ilość balonów, do środka posadźcie dziecko. Pozwólcie mu nacieszyć się kolorami, sprawdzić co stanie się gdy ściśnie balon itd.

Rzucaj! (dla dzieci poniżej 1 roku życia)

Połóżcie koło malucha kilka balonów i zachęcajcie go do rzucania w Waszą stronę.

Wojna balonowa

Im więcej dzieci i balonów w tej grze tym lepiej. Zaproście więc przyjaciół dzieci, sąsiadów i zróbcie wojnę balonową. Obrzucajcie się balonami, a ten kto zostanie trafiony musi opuścić pole gry. Wygrywa ta drużyna u której zostanie najwięcej zawodników.

Trafianie do celu

W ustalonej wcześniej odległości postawcie miskę, pojemnik plastikowy. Wyznaczcie linię rzutu i starajcie się trafić do pojemnika.

Rozgniatanie balonów

W ogrodzie lub na trawniku przed blokiem, poukładajcie kolorowe balony z wodą (np. 10 szt). Zadaniem każdego dziecka po kolei, będzie rozdeptanie wszystkich balonów w jak najkrótszym czasie. Wygrywa ten kto zrobi to najszybciej.

zabawy-balonami-wodnymi-5

Dalej! Dalej!

Do zabawy potrzebne są pary. Każda para bierze jeden wodny balon, staje naprzeciwko siebie i delikatnie go do siebie rzuca. Z każdym rzutem zawodnicy odjadają się od siebie. Wygrywa ta para, która odsunie się najdalej i w tym czasie nie rozbije balonu.

Wyścigi z łyżeczkami

Wykorzystajcie łyżki do zupy lub długie drewniane. W tej zabawie musicie być bardzo czujni by nic się nikomu nie stało, nie pozwólcie by dzieci biegały z łyżeczkami w buzi. Chodzi o to by powoli przeszły z jednego do drugiego punktu, bez utraty balonika, który muszą nieść na łyżeczce, którą trzymają w buzi (wersja dla dzieci starszych około 5 lat) te młodsze mogą trzymać łyżkę w ręku.

Hula hop!

Wykorzystajcie koło hula hop by zrobić z niego cel. Zadaniem dzieci będzie wrzucić do okręgu jak największą ilość balonów, tak by się nie rozbiły.

Siatkówka wodna

Za pomocą sznurka, węża ogrodowego lub po prostu po dwóch stronach płotu, rozdziel dzieci na dwie drużyny. Niech dzieci staną w parach. Każdej parze daj ręcznik. Zadaniem będzie przerzucanie baloników, za pomocą ręcznika, tak by rozbiły się po stronie drużyny przeciwnej. Ta druga duzyna natomiast ma za zadanie złapać balon w swój ręcznik i odrzucić go na drugie pole.

zabawy-balonami-wodnymi-6

Balony z farbami – do malowania

Przy napełnianiu balonów wodą dodajcie do środka kilka kropelek farby albo barwnika spożywczego. Na dworze przygotujcie dużą kartkę papieru (dobrze jeśli przymocujecie ją do podłoża, np. taśmą). Rzucajcie balonami na kartkę tak by się rozbiły, zostawiając kolorowe ślady. W ten sposób powstaną niepowtarzalne obrazy!

Nauka kolorów

Przygotujcie np. 3 kolory balonów, które napełnicie wodą. Znajdźcie w domu pojemniki  w tych samych (co balony) kolorach. Zadaniem dziecka będzie wrzucać np. żółte balony do żółtej miski, zielone balony do miski zielonej itd. Dodatkowo możecie wprowadzić angielskie nazwy kolorów.

Gra muzyka!

Posadzce dzieci w okręgu, włączcie muzykę, niech przekazują sobie balon jeden do drugiego, najlepiej jak najszybciej. Gdy muzyka się zatrzyma (a właściwie wy ją wyłączycie) z gdy odpada dziecko które akurat trzyma balon. UWAGA! Można się wykupić i pozostać w grze, warunek jest jednak jeden, maluch będzie musiał rozbić balon wodny na sobie – fundując sobie mały prysznic 😉

Rzuć daleko!!!

Zabawa dla grupy dzieci. Ich zadaniem będzie rzucić balonem jak najdalej, ale tak by się nie rozbił. Wygrywa ten komu się to uda! To nie będzie łatwe zadanie.

zabawy-balonami-wodnymi-1

Kto dalej?

Tym razem dzieci rzucają balonem najdalej jak potrafią, nie liczy się już jednak to by go nie rozbić, tym razem chodzi o jak najdalszy rzut i jak największy PLASK!

Yo-yo z wodnego balona

Na gumce zawieście wodny balon i dajcie go dziecku. Niech podrzuca nim w górę i w dół, do momentu aż balon pęknie.

Napełnij wiaderko!

Podziel dzieci na dwa zespoły. Daj każdemu zespołowi po 20-30 balonów. Zaznacz linię w której staną zawodnicy, na drugim końcu postaw wiadra (po jednym dla każdej drużyny). Zadaniem dzieci będzie wrzucić balony do wiaderek, tak by jak najmniej z nich popękało. Której drużynie uda się to zrobić w najkrótszym czasie? Która uratuje przy tym najwięcej balonów? Spróbujcie!

Nauka liczenia

Do dużego wiadra wrzucajcie balony, głośno licząc. Zadaniem dziecka będzie powtarzać za Wami. Następnie niech robi to samodzielnie.

zabawy-balonami-wodnymi-3

Jeśli wykorzystacie powyższą inspirację, prześlijcie koniecznie zdjęcia z zabawą i wyniki Waszych prac na zainspirujmalucha@gmail.com, Chętnie stworzę z nich galerię.

Jeśli inspiracja przypadła Wam do gustu, udostępnijcie ją u siebie w social mediach poprzez naciśnięcie przycisku poniżej lub polubcie nas na Facebooku TU

Dziękuję!

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.