11 oryginalnych ozdób na Halloween

Comment

HALLOWEEN ZABAWY 2-3 lata ZABAWY POWYŻEJ 3 LAT ZABAWY TWÓRCZE ZABAWY W DOMU
glowne-ozdoby

Aby poczuć atmosferę Halloween potrzebne Wam będą ozdoby, które wprowadzą Was w odpowiedni nastrój. Świecące w ciemności oczy, wycięte w pomarańczowej głowie, a do tego przerażający uśmiech, któż to taki? To Jack o’-lantern symbol Halloween. Dynia więc będzie królowała jako ozdoba w tym zestawieniu. Proponuje jednak wykorzystać ją nieco inaczej niż do tej pory. W 11 poniższych propozycjach znajdziecie również pająki, duchy i czarne koty oraz wiedźmy. Zaczynajmy!

Świeca z dyni

Z dyni możecie stworzyć swoją niepowtarzalną świecę, która rozświetli jesienne wieczory lub stworzy nastrój w tej jeden wyjątkowy wieczór, wieczór Halloween. Wskazówki jak ją wykonać, znajdziecie poniżej. Love this pic  

207140-how-to-make-pumpkin-candles

Dynia Czarownica

Ta propozycja jest naprawdę straszna! Czarnowica wygląda bardzo realistycznie dlatego dobrze zastanówcie się czy chcecie mieć ją przed swoim domem. Jeśli jednak się zdecydujecie, nie zdziwcie się, że przez ten okres odwiedzi Was trochę mniej znajomych 😉 S Media Cache

de92630c3356d5ec1c98d5989d99b103

Dynia dwa w jednym

Jeśli nie wyobrażacie sobie Halloween bez tradycyjnej twarzy Jack-o’-lanterna to tu jej przykład jednak w wersji 2in1. Rosely Pignataro

401437_353266391427703_482773171_n

Pająki z szyszek

Okazuję się, że można zmienić szyszkę w pająka i to wcale nie za pomocą czarodziejskiej różdżki. Ponieważ obecnie przedstawiamy Wam pomysły na zabawy Halloween, spróbujcie zrobić takiego pająka razem z Waszymi dziećmi.

Będzie to świetna dekoracja na ten szalony wieczór. Nie ma więc sensu wydawać pieniędzy na jednorazowy zakup, lepiej gdy wykonacie go sami i spędzicie trochę czasu razem.

Potrzebujecie: szyszki, druciki kreatywne, klej, farby, plastikowe oczy lub zrobione z plasteliny w dwóch kolorach.

Najpierw pomalujcie szyszki farbami, nie jest to jednak konieczne, naturalny kolor również będzie wyglądał dobrze. My swoje pomalowaliśmy farbami. Wskazówki jak to zrobić, znajdziecie TU. Możecie je również wykorzystać do zabawy z pajęczyna z pianki, szczegóły jak ją zrobić znajdziecie TU.

Pająka z szyszek zrobicie naprawdę bardzo łatwo. Nóżki zrobicie z kreatywnych drucików, na jednego pająka potrzebujecie dwa druciki. Zamocujcie je wokół szyszki, tak by nie odpadały, a nóżką nadajcie odpowiedni kształt. Ozy plastikowe lub z plasteliny przyklejcie i pająk jest gotowy.

paj-k-z-gazety-3

Koty z dyni

Nie ma Halloween bez czarnych kotów. Najlepsze będą te, które staną i ozdobią wejście do Waszego domu. Do ich stworzenia potrzebujecie kilku dyni i nieco więcej czasu by je wykonać. Szczegóły na Sunset.

blackcat-cats

Lampion z dyni

Jeśli świeca (z punktu 1) to dla Was za mało, możecie stworzyć coś bardziej okazałego, lampion który postawicie przed domem Z okazji święta Halloween tradycją stało się stawianie w oknie lub w drzwiach domów latarni z dyni. Poniżej propozycja stworzenia jej nieco inaczej. S media Cache

de9523c6f4f3b0ef7b4607573887ed7f

Duch z pieluszki

Ozdoba dla odważnych. Duch wygląda bardzo realistycznie. To czego potrzebujecie to wysoka szklanka, okrągły przedmiot, muślinowa/ tetrowa pieluszka, krochmal w sprayu (do kupienia np. w drogeriach), nożyczki lub nóż, czarny papier. Dokładną instrukcję znajdziecie na One good thing by Jillee.

img_8781

Dynia potwór ciasteczkowy

Znacie ciasteczkowego potwora? Jeśli tak to jeden z nich może zamieszkać z Wami w domu! Dzieciaki przyjmą go z pewnością bardzo serdecznie. Przyznacie sami, że wygląda zabawnie 😉 Wystarczy niebieski spray, nóż do wycięcia buzi, trochę kleju, flamaster i kule ze styropianu lub piłeczki ping-pongowe. Z całą pewnością stanie się przyjacielem dla Waszych dzieci, na dłużej niż tylko noc Halloween. Pamiętajcie jednak by serwować mu świeże dostawy ciastek!

49904f14a388cbd06ba2e718c4b96192

Dynia ze zdjęciem w masie solnej

Masa solna jest idealna do tworzenia ozdób. Możecie z niej zrobić wszystko. Kilka przepisów znajdziecie w moim wpisie o ozdobach świątecznych .  Możecie stworzyć swoja ramkę ze zdjęciem i odciskiem ręki dziecka – w dyni. Szczegóły u Teach my mommy

img_3088-0

 Kwietnik w dyni

Z całą pewnością znajdą się tu osoby, które kochają kwiaty. Tana donica z dyni będzie miękną ozdobą dla żywych kwiatów. Nie zwlekajcie więc tylko idźcie do sklepu po najładniejszą dynie, do kwiaciarni po gąbkę i kwiaty i twórzcie razem z Waszymi dziećmi. Szczegóły na Garden Therapy

http://gardentherapy.ca/pumpkin-flower-arrangements/?m

Pajączki z gazet

Aby zrobić takie pajaki potrzebujecie:

  • starą gazetę,
  • plastelinę lub gumę do żucia,
  • serwetkę

Jeśli wykorzystujecie gumę, musicie ją teraz lekko porzuć. Z gazety wyrwijcie 4, dłuższe paski, następnie przerwijcie je na pół, żeby nogi pająka nie były zbyt długie. Paseczki musicie zwinąć w cieniutkie wałeczki. Da się je zrolować całą dłonią, albo palcami (kręcąc w dwie, przeciwne strony). Te wałeczki będą nogami pająka. Rozłóż wałeczki na stole, tak by się przecinały i stworzyły gwiazdkę. Jedną nóżkę zawińcie, tak by trzymała resztę, jeden raz. Gumę wyciągnij do serwetki/gazety, ważne by była jednowarstwowa. Jeśli stosujecie plastelinę, zróbcie z niej kulkę. Zawińcie gumę/plastelinę w serwetkę/gazetę i przyklejcie ją w miejscu przecięcia „nóg pająka”. Odwróćcie go, nogami do dołu, możecie lekko ugiąć nóżki. Pająk gotowy!

A jeśli tego Wam mało Tu znajdziecie jeszcze kilka dodatkowych inspiracji.

http://www.roselypignataro.com.br/2012/04/decorando-no-halloween.html

Share on VKShare on FacebookShare on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.